سازمان ملل: هزینه های حدود 3 میلیارد فقیر در بحبوحه کرونا تامین شود

به گزارش لحظه عکاسی، سازمان ملل پیشنهاد داد تا کشورها به منظور کند شدن شیوع ویروس کرونا، به افراد فقیر درآمد پایه ای موقت برای در خانه ماندن پرداخت کنند.

سازمان ملل: هزینه های حدود 3 میلیارد فقیر در بحبوحه کرونا تامین شود

به گزارش گروه بین الملل لحظه عکاسی و به نقل از یورونیوز، برنامه عمران ملل متحد (UNDP) در گزارشی که در روز پنجشنبه 23 ژوئیه (2 مرداد) منتشر شد، پیشنهاد داد تا درآمد پایه ای موقت برای 2.7 میلیارد نفر به عنوان فقیرترین افراد در 132 کشور در حال توسعه اختصاص یابد تا آن ها با در خانه ماندن به کند شدن شیوع ویروس کرونا کمک کنند.

اخیم اشتاینر، مدیر برنامه عمران ملل متحد گفت: در دوران بی سابقه، اقدام های بی سابقه اجتماعی و مالی نیاز است. معرفی درآمد پایه ای موقت برای فقیرترین مردم دنیا به عنوان یکی از گزینه ها مطرح شده است.

وی افزود: کمک های مالی و برنامه های احیای مالی نمی توانند تنها بر بازارهای بزرگ و مشاغل بزرگ متمرکز شوند.

ویروس کرونا دست کم 18 میلیون و 800 هزار نفر را در سراسر دنیا آلوده کرده است و تا به امروز 610 هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید-19 جان باخته اند. سازمان ملل هشدار داده است که این بیماری همه گیر و رکود دنیای مالی می تواند باعث افزایش فقر در سراسر دنیا شود و 265 میلیون نفر را تا آستانه گرسنگی بکشاند.

گزارش برنامه عمران ملل متحد پیشنهاد می دهد که راهی که از طریق آن کشورها می توانند درآمد پایه ای موقت را به افراد بی بضاعت پرداخت کنند، اختصاص میلیاردها دلاری است که کشورهای در حال توسعه برای تامین بدهی های خارجی خود هزینه می کنند. طبق تخمین سازمان ملل تامین بودجه اختصاص درآمد پایه ای موقت به اقشار فقیر دنیا تنها معادل 12 درصد کل هزینه ای خواهد شد که دنیا برای مقابله با ویروس کرونا در سال جاری میلادی صرف می کند به عبارت دیگر چیزی معادل یک سوم پولی که کشورهای در حال توسعه باید در سال 2020 بابت بدهی های خارجی خود پرداخت کنند.

در این گزارش تاکید شده با توجه به فرایند تصاعدی موارد ابتلا به ویژه در کشورهای در حال توسعه لازم است هر چه سریعتر با تامین هزینه مایحتاج روزمره قشر کم بضاعت و تشویق آنها به ماندن در خانه، در گردش ویروس کرونا وقفه ایجاد شود.

بسکمک از اقشار کم بضاعت در سراسر دنیا تحت پوشش بیمه های درمانی نیستند. این افراد را اغلب کارگران غیرمجاز، زنان، جوانان و پناهجویان، مهاجران و افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند که از بیماری کووید 19 و محدودیت های ناشی از آن بیشترین آسیب را دیده اند. اختصاص این درآمد حداقلی ولو بطور موقت می تواند در تهیه مایحتاج ضروی نظیر تهیه آذوقه و پرداخت هزینه های اولیه زندگی و آموزشی به آنها کمک کند.

کشورهایی نظیر توگو و اسپانیا چنین سیاستی را پیش از پیشنهاد برنامه عمران ملل متحد در دستور کار قرار داده اند.

کشورهای عضو گروه 20 که جزو اقتصادهای بزرگ دنیا هستند در ماه آوریل درباره تعلیق پرداخت بدهی های کشورهای فقیر دنیا تا خاتمه سال به توافق رسیدند. با این حال آنتونیو گوترش خواستار تسویه بدهی تمام کشورهای توسعه یافته و یا با درآمد متوسط شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل: هزینه های حدود 3 میلیارد فقیر در بحبوحه کرونا تامین شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: هزینه های حدود 3 میلیارد فقیر در بحبوحه کرونا تامین شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید