عسل کُنار استان بوشهر ثبت ملّی شد

به گزارش لحظه عکاسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر ثبت ملی عسل کنار استان بوشهر را از مهم ترین دستاوردهای زنبورداران دانست و گفت: این مهم نشان از تمایز عسل کنار استان با عسل تولیدی دیگر استان هاست.

عسل کُنار استان بوشهر ثبت ملّی شد

به گزارش لحظه عکاسی به نقل از ایسنا، سعید زرین فر در پنجمین جشنواره استانی عسل کنار در شهرستان جم اظهار کرد: توسعه زنبورداری در استان بوشهر اگر چه دیر شروع شد اما سرعت شتابانی را از خود نشان می دهد که انتظار داریم در این عرصه پیشرفت بسیار بیشتری را ببینیم.

وی با تقدیر از میزبانی شهرستان جم در جشنواره عسل استان بوشهر اضافه کرد: عسل کنار یکی از فراورده های با کیفیت و مرغوب استان است که لازم است با تحقیق و پژوهش بیشتر، زمینه حضور بیشتر این فراورده در بازارهای کشور و دنیا فراهم شود.

معاون اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به رشد 2 برابری تولید عسل در استان بوشهر طی یک سال گذشته شرح داد: این در حالی است که تعداد زنبورداران استان طی یک سال گذشته، افزایش 20 درصدی داشته و نشان می دهد زنبورداران استان به صورت حرفه ای تر این صنعت را دنبال می کنند.

زرین فر از بررسی شرایط ارتقای صنعت زنبورداری در اولین کارگروه اقتصادی استان خبر داد و گفت: ضمن پیگیری مسائل این بخش در حوزه های مختلف چون بازاریابی، بیمه و تامین دارو و اقلام مورد نیاز، شرایط را برای حضور کننده زنبورداران در اتاق بازرگانی استان فراهم می کنیم.

وی ثبت عسل کنار استان بوشهر را یکی از مهم ترین دستاوردهای زنبورداران دانست و گفت: شتاب توسعه حرفه زنبورداری در استان بسیار مطلوب است و انتظار داریم با افزایش حمایت ها از این بخش، شاهد رونق هر چه بیشتر زنبورداری باشیم.

کندوهای نیمه خالی زنبورداران سنتی

منبع: همشهری آنلاین

به "عسل کُنار استان بوشهر ثبت ملّی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسل کُنار استان بوشهر ثبت ملّی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید