تأسیس 970 شرکت ایرانی در ترکیه در سال گذشته

به گزارش لحظه عکاسی، مدیر مرکز مطالعات و پژوهش ایران و ترکیه گفت: بر اساس آمارهای ثبت شده، ایرانی ها جزو اصلی ترین سرمایه گذاران وارد شده به ترکیه در سال 2019 هستند. در این سال حدوداً 12 هزار و 600 شرکت جدید خارجی در ترکیه به ثبت رسیده که حدود یک دوازدهم آن مربوط به ایرانی ها می شود.

تأسیس 970 شرکت ایرانی در ترکیه در سال گذشته

سید جلال ابراهیمی اظهار کرد: در طول این مدت سرمایه گذارانی از سوریه، عربستان سعودی و عراق نیز دیگر کشورهای منطقه بودند که حضور خود را در ترکیه افزایش داده اند، اما از حیث سرمایه گذاری، آلمانی ها اصلی ترین سرمایه گذاران ترکیه در سال 2019 را تشکیل می دهند.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش ایران و ترکیه با بیان این که در سال گذشته میلادی تنها در استانبول 8800 شرکت مشترک میان سرمایه گذاران ترک و دیگر کشورها تشکیل شده است، اظهار کرد: در مراحل بعدی شهرهای آنتالیا و آنکارا قرار دارند و اصلی ترین حوزه های سرمایه گذاری IT، ساخت وساز و واحدهای صنعتی مشارکتی با طرف های ترک بوده است. شرکت فولکس واگن با سرمایه گذاری 330 میلیون یورویی یکی از اصلی ترین سرمایه گذاران خارجی ترکیه در سال گذشته بوده است.

ابراهیمی دربارهٔ چگونگی ورود سرمایه گذاران ایرانی به بازار ترکیه نیز گفت: شرکت های ایرانی در مراحل اول با اجاره دفتر و در مرحلهٔ بعد با خرید ملک، اقامت موقت و دائمی دریافت می کنند و همچنین با پرداخت 250 هزار دلار امکان دریافت اقامت را دارند.

وی ادامه داد: ترکیه امکان تأسیس شرکت در منازل را داده است و از این طریق نیز سرمایه گذاران جدید با اجاره منزل یا خرید آن می توانند واحد تجاری تشکیل داده و کار خود را در ترکیه آغاز کنند.

بر اساس گزارش هایی که در سال های اخیر منتشر شده با فروکش کردن میزان سرمایه گذاری ایرانی ها در امارات متحده عربی، ترکیه به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد سرمایه های ایرانی مطرح شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "تأسیس 970 شرکت ایرانی در ترکیه در سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأسیس 970 شرکت ایرانی در ترکیه در سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید