آلودگی هوا سینوزیت را تشدید می نماید

به گزارش لحظه عکاسی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آلودگی هوا و انواع عفونت ها می تواند سینوزیت را تشدید کند.

آلودگی هوا سینوزیت را تشدید می نماید

به گزارش گروه اجتماعی لحظه عکاسی، علیرضا زالی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران، گفت: تا پنج سال قبل نام راینولوژی در ذهن همه با راینوپلاستی مطرح می شد که امروزه صندلی رشته راینولوژی به خوبی در کشور برای همگان نمایان شده است.

وی با تاکید بر جامع الاطراف بودن علم راینولوژی، توضیح داد: این علم شامل موضوعاتی مثل قاعده جمجمه، سینوس ها و تمامی نواحی صورت را می گردد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ماهیت چند وجهی و کار تیمی در راینولوژی، گفت: بخش عمده ای از مصدومان حوادث ترافیکی در کشور، کسانی هستند که دچار ترومای صورت می شوند و درمان این افراد خیلی سخت و به شدت نیازمند یافته های نوین است که همکاران راینولوژی این مهم را به خوبی انجام می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شیوع سینوزیت که آلودگی هوا و انواع عفونت ها می تواند آن را تشدید کند، اضافه نمود: علم راینولوژی در این حیطه نقش مهمی دارد.

وی گفت: قاعده جمجمه نیز یکی از محل های تبلور رشته راینولوژی است.

زالی به راینوپلاستی و اهمیت آن در علم پزشکی اشاره نمود و گفت: اساسا درمان های زیبایی باید با نگاه آکادمیک همراه باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: گرایش به جراحی زیبایی به تنهایی قابل نقد نیست و باید پاسخ مناسب تکنیکال داد.

وی از راینوپلاستی به عنوان یکی از سخت ترین و پر چالش ترین مداخلات درمانی نام برد و گفت: راینوپلاستی، آنالیز معین آناتومی صورت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آلودگی هوا سینوزیت را تشدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا سینوزیت را تشدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید